restaurants in Melbourne

Een foodietour langs restaurants in Melbourne


Als je wil kun je ieder uur ergens anders aanschuiven in de culinaire hoofdstad van Australië.

Een echt typisch Australische keuken is er niet. De Australische bevolking is samengesteld uit meer nationaliteiten en culturen dan je kan bedenken. Het resultaat? Een lekkere mengelmoes van internationale invloeden. Melbourne wordt daarbij gezien als de culinaire hoofdstad van Australië. Restaurants in Melbourne zijn er in alle soorten en maten, maar wil je niet hoeven zoeken naar de beste adresjes, dan kan je de volgende culinaire hotspots vast op je lijstje zetten:

Fish ’n Chips

Met een gigantische groep Aziaten is het niet zo gek dat je zelf een hele wijk hebt waar je terecht kunt voor Aziatische gerechten. In China Town vind je een straten vol met heerlijke noodle barretjes, shushi tentjes en Chinese restaurants. Voel je je toch iets teveel in Thailand dan Australië? Naast de traditionele barbecue of ‘barbie’ zijn Aussies ook dol op Fish ’n Chips. In Melbourne kun je daarvoor het terecht bij Cerberus Beach House. De vis smaakt hier niet alleen fantastisch, ook het uitzicht op Half Moon Bay is prachtig. Slippertjes uit, voetjes in het zand, biertje in de hand en genieten maar!

restaurants in Melbourne

Budgetproof restaurants in Melbourne

In ons artikel met lowbudget tips voor Australië zeiden we het al: het is gewoon echt een prijzig land om als backpacker lang te overleven. Maar ook op het gebied van eten is hierbij veel te winnen met de vele goede budget restaurants in Melbourne. Het lekkerste, leukste en zeker het mooiste voorbeeld daarvan is Lentil as Anything. De oprichters geloven in de goedheid van de mens en vinden dat iedereen een plaatsje verdient aan tafel voor een lekkere maaltijd. Prijzen staan er dus niet op de menukaart want je geeft aan het einde van de avond een donatie. Je betaalt wat jij vindt dat het eten en de avond waard was, en als je het kan missen een beetje extra. Zoals de naam al doet vermoeden bestaat de kaart voornamelijk uit de Indiaanse en Tibetaanse keuken. Met twee vestigingen in Melbourne is er vast eentje in de buurt van jouw hostel!

Een ander heerlijk betaalbaar restaurant in Melbourne is Mama Fallafel. Met hun gezonde Fallafel to go proberen ze iedereen op een goedkope manier aan gezond fastfood te krijgen. Het leuke aan deze broodjes is dat je ze helemaal zelf kunt samenstellen. Je krijgt je halve of hele pitabroodje en kunt daarna bij de saladebar kiezen waarmee je hem vult. Met couscous, koolsalade, verschillende groenten is het nog moeilijk kiezen. Vervolgens leg je er de heerlijk knapperige fallafal op en top je het af met humus of Tzatziki. Heerlijk voor een warme zomeravond wanneer je misschien iets minder honger hebt, of gewoon als lekkere snack tussendoor. Geen zin om naar hun restaurant te lopen? Ze bezorgen in sommige wijken ook thuis!

restaurants in Melbourne

Best burgers in Town!

Niet alleen Fish ‘nd Chips is populair in Melbourne, ook van een lekkere hamburger zijn ze niet vies. Vooral in de wijk St. Kilda kun je bijna in ieder restaurant wel een goede burger krijgen. Bijvoorbeeld bij Veludo. Een heerlijke sfeer hangt er in dit tentje en het eten is om je vingers bij af te likken. Bij Veluda bieden ze je de simpele dingen van het leven: lekker eten, vriendelijke service en een goedgevulde bar. Wat wil je nog meer? Andere aanraders: de Lamb burger bij La Roche, the Royal Burger bij de Royal Brothers en de Wagyu burger van de South Melbourne Trader.

Niet zo budgetproof

Heb je genoeg van al je typische backpackersmaaltijden en nog wat spaarcenten over? Dan kan je je in een van de meer luxe restaurants in Melbourne je hart ophalen. Ga bijvoorbeeld voor de Australische delicatesse Kangaroo souvlaki naar Abby Road Café. Naast Kangoeroe is er nog genoeg ander lekkers, denk aan sappige Rib Eye en Lamb Rack. Liever een visje? Bij de Dog’s Bar kun je een seafood platter krijgen met de meest verse vis die je je maar kunt bedenken. Het is wel een platter voor twee, dus zoek een maatje die ook genoeg heeft van instant noodles en saaie pasta!

Chicken Parma

Naast een beach barbie, Aussie Burger en Fish ‘nd Chips, is je reis door Australië niet compleet zonder tenminste één keer Chicken Parma te hebben gegeten. Het is eigenlijk gewoon een kipschnitzel met mozzarella en tomatensaus uit de oven. Vaak in combinatie met ham en een lekker portie frietjes on the side. Ordinair simpel inderdaad, maar memorabel lekker.

restaurants in Melbourne

Loop hiervoor binnen bij Mrs Parmas. Hier kun je niet alleen de kipschnitzel krijgen maar ook een variant met kalfsvlees. Daarnaast zijn er ook genoeg variaties te krijgen op de originele Parma. Wat dacht je van de Pepperoni Parma met geroosterde paprika en chilisnippers? Grappig feitje: nagenoeg alle restaurants in Melbourne hebben Chicken Parma op het menu staan. Ben je een liefhebber? Check dan van te voren waar je naartoe gaat, want veel restaurants hebben speciale Chicken Parma dagen waarop je nog net even minder betaald voor deze klassieker.

Voor ieder wat wils dus, in deze culinaire hoofdstad van Australië. Volg er vooral je neus en loop de steegjes niet voorbij. Hier vind je niet alleen de leukse winkeltjes en mooiste street art: hier zitten vaak ook de leukste restaurants en barretjes verstopt!

Foto’s: Alpha, Kenny To, Mark huber

Geschreven door - Daisy Schalkens is student journalistiek. Met haar artikelen hoopt ze mensen enthousiast te maken om de wereld te gaan verkennen. Daar is ze zelf deze zomer mee begonnen tijdens haar reis naar Nepal en Australië.

Wat vind jij? Laat van je horen!